Zaproszenia. SANDOMIERSKIE ULICZKI, ZAUŁKI, MIEJSCA MAGICZNE

Poeci o Sandomierzu piszą „miasto zawieszone na wysokiej skarpie, utkane z mgły wiślanej”. Chęć uchwycenie na fotogramach jedynej w swoim rodzaju, magicznej urody Sandomierza – staromiejskich uliczek, wąwozów, Pieprzówek - oraz pasja fotografowania, stały się przesłaniem do powołania STPF.

Towarzystwo ma na swoim koncie już kilkanaście wystaw i tyleż samo konkursów fotograficznych (w tym ogólnopolski „śladami Ojca Mateusza”). Fotografie członków STPF można oglądać w „Galerii 15” przy Opatowskiej, na Bramie Opatowskiej, oraz stronie internetowej www.stpf-sandomierz.webnode.com.

Sandomierskie Towarzystwo Pasjonatów Fotografów powstało w 2010 roku i aktualnie zrzesza 18 członków.Jest otwarte jest na pomysły, inicjatywy, fotograficzne imaginacje. Sandomierz sam sobie stanowi inspirację do fotografowania. Takim sposobem zrodził się pomysł wystawy „Sandomierskie uliczki, zaułki i miejsca magiczne”. Sandomierz na fotografiach autorstwa Ewy Sierokosz i Andrzeja Kozickiego, Janusza Sierokosza, Zdzisława Puchały to kontrapunkty półcieni, światła i mgieł. Taki jest właśnie Sandomierz w Złotej Godzinie, czyli o wschodzie i zachodzie słońca. Autorzy mają nadzieję, że zaprezentowane fotogramy staną się zachętą do porannych i wieczornych spacerów po Sandomierzu.

GALERIA OTWARTA
27-600 Sandomierz, Rynek 5, tel. +48 15 832 78 28
zaprasza@galeriaotwarta.pl
czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 - 19.00, od piątku do niedzieli i w dni świąteczne w godz. 9.00 - 20.00.
Copyright © 2010 - 2013 by GALERIA OTWARTA. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Teksty i zdjęcia nie podpisane: Mariusz Pajączkowski